Audio & Video

Recenze Niceboy HIVE pods 2: Skvělý skok vpřed

Recenze slucházek Niceboy Hive Pods 2
0

Značka Niceboy si v posledních letech získala mezi uživateli velkou popularitu. Na trhu již existuje velké množství produktů od Niceboy, které se vyznačují hlavně dobrým poměrem ceny a výkonu. Niceboy HIVE pods 2 přináší několik vylepšení oproti první generaci. Stojí za to upgradovat na druhou generaci? Pojďme se na to podívat.

Obsah balení a vzhled

Nejprve se podíváme na obsah balení. V balení najdeme kromě sluchátek Niceboy také manuál a micro-USB nabíjecí kabel. Zde bych chtěla kritizovat jeho délku, která je pouze 25 centimetrů. Je také škoda, že zde nenajdeme USB-C. Ale to je detail. Příjemným překvapením je krabička. U první generace je plastový design trochu zklamaním. Krabička druhé generace je menší, hezčí a je vyrobena z kombinace plastu a gumy. Vylepšen byl také magnet. S druhou generací již opravdu není důvod se obávat, že sluchátka vypadnou z obalu. Příjemnou změnou je přítomnost tří LED indikátorů stavu baterie. které se aktivují při vložení sluchátek do krabice.

Samotná sluchátka mají téměř stejný design jako první generace. U první generace bylo fyzické tlačítko, které někdy způsobovalo problémy. Druhá generace má multifunkční dotykové tlačíko s několika funkcemi: spuštění či pozastavení hudby; přijmutí, odmítnutí či ukončení hovoru; zvýšení nebo snížení hlasitosti a výběr další či předchozí skladby aniž byste museli vytahovat telefon z kapsy.

Krabička Niceboy Hive Pods 2

Párování sluchátek

První spuštění a spárování sluchátek je velmi snadné. Vyndejte je z obalu, stiskněte a podržte tlačítko na obou sluchátkách a počkejte, až se na začne střídavě blikat červená a zelená barva. Poté v nastavení Bluetooth u vašeho zařízení vyberte Niceboy HIVE pods 2. Akustická výzva a blikající zelená LED vám potvrdí spárování. Po vyjmutí z obalu se sluchátka automaticky připojí ke smartphonu. Chcete-li sluchátka odpojit, vložte je zpět do obalu. Červená LED na sluchátkách potvrzuje, že jsou správně uložena. Když kontrolka LED zhasne, sluchátka jsou plně nabitá.

Technické parametry

Vylepšení bylo také provedeno uvnitř sluchátek. Používají Bluetooth 5.0 a podporují profily HFP, HSP, A2DP, AVRCP. Velkým plusem je odolnost proti vodě, což je atribut, který uživatelé bezdrátových sluchátek aktuálně požadují. Díky certifikaci IPX5 si poradí i s vodou, takže se nemusíte bát když sluchátka vezmete do deště.

Niceboy uvádí, že dosah sluchátek je přibližně 10 metrů. V otevřeném prostoru se však můžete snadno dostat až na vzdálenost 20 metrů. Reproduktory mají 6 mm, citlivost je asi 94 db (s odchylkou 3 db) a frekvence 20 Hz až 15 kHz.

Baterie také prošla významnými vylepšeními. Sluchátka mají kapacitu 70 mAh a krabička 500 mAh. Na jedno nabití vydrží Niceboy HIVE pods 2 až skvělých 6,5 hodin. A s plně nabitou krabičkou až 35 hodin hudby, což jistě potěší. Hmotnost sluchátek a krabičky je pak velmi pohodlných 43 g.

Sluchátka NiceBoy Hive Pods 2

Zvuk a osobní zkušenost

Sluchátka jsou vždy o zvuku. Současná technologie MaxxBass již naznačuje, že to budou sluchátka se skvělým zvukem a slušnými basy, což je pravda. Sluchátka jsou obzvláště vhodná pro rockovou a tvrdší hudbu, ale nechci tím říci, že si neužijete pohodovou hudbu. S hloubkami a výškami mikrofonu se snadno manipuluje, takže nezaznamenáte zkreslení ani jiné zvukové neduhy.

Niceboy HIVE pods 2 se perfektně hodí ke sportovním aktivitám. Neměla jsem situaci, kdy bych si musela upravovat sluchátka v uchu. A to i když jsem přepínala hudbu pomocí multifunkčního tlačítka. Sluchátka prostě drží v uchu, a to je velmi dobré.

U předchozí generace se mi také stalo, že se mi někdy ztratil signál. Tento problém však již nemusíte řešit. Stabilní a vysoce kvalitní připojení telefonu je neodmyslitelnou součástí tohoto modelu. Nejvíc jsem si ale zvykla na krabičku, protože druhá generace je lehčí a menší, takže ji v kapse téměř necítíte. S mikrofonem není problém a protistrana vás bez problémů uslyší i v rušnějším prostředí.

Resumé: Niceboy Hive Pods 2

Co říct na závěr? Sluchátka HIVE pods 2 jsou skvělé pro každodenní použití. Nabízejí vysoce kvalitní zvuk, odolnost proti vodě, perfektní výdrž baterie na jedno nabití a povedený design. Pokud se vám nelíbí první generace, tak druhá generace vás mile překvapí. Za svou cenu se jedná o vysoce kvalitní příslušenství značky Niceboy, které ctí poměr ceny a výkonu. Za zvážení ale také určitě stojí Apple Airpods, o kterých jsem psala nedávno.

Komentáře

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *