0

Řada HP 250 je cenově dostupnou sérií kancelářských notebooků. Zařízení v této kategorii jsou solidní pracovní počítače s žádnými ozdobami svých protějšků jako například ProBook a EliteBook. HP 250 G7 přichází v několika konfiguracích, recenzovaný model má procesor Intel Core i5-8265U, 8 GB RAM a 256 GB SSD. Zařízení má také jednotku DVD, což je v dnešní době překvapením. Nevýhodou notebooku je jeho obrazovka. HP osadila model panelem TN, nikoliv standardním panelem IPS. IPS panel má obvykle širší pozorovací úhly a lepší kontrastní poměry.

Nový model s sebou přináší procesory Intel Whiskey Lake a přepracovaný design s kompromisy jako je přechod na nevyjímatelnou baterii. Naše recenze odhalí, zda dokáže HP 250 G7 naplnit potenciál, který má na papíře.

Vnějšek

Laptop HP 250 G7 6BP25EA

250 G7 vypadá podobně jako 255 G6, i když existují drobné změny. Společnost HP přestěhovala porty a posunula větrací otvory ze strany. Stejně tak baterie již není vyjímatelná a nyní sedí pod spodním pouzdrem.

Notebook má texturou úpravu povrchu, která působí solidně a vypadá lépe na rozdíl od jiných pracovních laptopů. Klávesnice se při psaní lehce nakloní, což je působivé vzhledem k tomu, že model 250 G7 je vyroben z plastu. G7 je robustní a odolává ohnutí i deformaci. Křehčí je víko displeje, stejně jako samotný displej, na kterém lze vytvořit vlnové vzory tvrdým přitlačením na zadní stranu víka.

Panty držící displej jsou stabilní při psaní, v jiných pozicích by bylo vhodné vybavit 250 G7 silnější konstrukcí, která by pomohla udržet displej a základní jednotku pohromadě i v pohybu. Mezery mezi materiály jsou pevnější a vyrovnanější, než tomu bylo u modelu 250 G6, existují však určité nedostatky, které se u dražších notebooků nevyskytují.

Porty

250 G7 zdědil téměř všechny své porty od svého předchůdce. Společnost HP vynechala nyní z velké části zastaralý port VGA, přestože jeho místo ničím nenahradila. Další port USB by byl pěkný, protože notebook má pouze tři porty typu A, z nichž jeden pracuje při rychlostech USB 2.0. Zbylé dva jsou USB 3.0. Zahrnutí portu USB typu C by vyřešilo oba tyto problémy, protože USB-C může být použit pro přenos dat nebo jako video výstup.

HP 250 G7 z levé strany
Levá strana notebooku: Nabíjecí konektor, Ethernet port, HDMI, 2x USB 3.0, 3,5mm jack
HP 250 G7 z pravé strany
Pravá strana notebooku: SD čtečka karet, USB 2.0, DVD mechanika, Kensington zámek

Alespoň jsou porty lépe distribuovány, a to díky posunutí větracích otvorů ventilátoru. Porty jsou blízko u sebe, zejména na levé straně, kde se nachází LAN, HDMI, konektor pro sluchátka a dva USB porty. Napájecí konektor je dostatečně daleko od portu LAN, takže byste neměli mít problémy s používáním obou portů současně. Možná však zjistíte, že silnější kabely HDMI nebo USB brání jednomu z ostatních portů. Pravá strana je méně „rušná“, i když kabelová myš by mohla vadit portu USB a čtečce karet SD, pokud k nim máte něco připojeného.

Jednou z kritik modelu 250 G6 byla pomalá čtečka karet SD. HP 250 G7 má nepatrně rychlejší čtečku SD karet než její předchůdce, ale nepřiblíží se rychlosti, kterou lze u profesionálního notebooku očekávat.

Konektivita

250 G6 měl průměrné přenosové rychlosti Wi-Fi kvůli zastaralému čipu Intel Dual Band Wireless-AC 3165. Společnost HP vybavila novější model 250 G7 ještě pomalejším modulem Wi-Fi. Ačkoliv je rychlost dostatečná pro běžné užívání internetu, je škoda vidět, že HP neprovádí mezigenerační vylepšení. Alespoň zůstal ethernetový port pro rychlejší a spolehlivější připojení.

Příslušenství

Notebook je dodáván s napájením 45 W a obvyklou literaturou, kterou výrobci dodávají s notebooky, jako je příručka pro rychlý start a informace o záruce. Společnost HP na svých webových stránkách neprodává žádné specifické příslušenství, ale prodává jen běžné doplňky, jako jsou tašky na notebook a ochranné fólie na obrazovky.

Klávesnice

HP 250 G7 nemá podsvícenou klávesnici. Má však dobré rozvržení klávesnice a v HP dokonce našli místo pro plnohodnotnou číselnou klávesnici, což je užitečné. Samotné klávesy jsou trochu menší, zejména řada funkčních kláves. Stejně tak je škoda vidět poloviční velikosti svislých šipek na tak velké ploše klávesnice.

Klávesnice HP 250 G7 nemá podsvícení

Klávesy jsou příjemné na psaní a mají slušný tlakový odpor navzdory jejich malé velikosti. Jsou dostatečně tiché pro většinu prostředí, ale mohou být příliš hlučné pro prostředí citlivá na hluk. To platí zejména pro mezerník, který je hlučnější než ostatní klávesy.

Trackpad

Společnost HP vybavila model 250 G7 klasickým trackpadem, který má dvě vyhrazená tlačítka myši. Trackpad je dostatečně široký pro gesta s více prsty. Používání trackpadu by bylo jednodušší, kdyby se společnost HP rozhodla pro ten, který integroval tlačítka myši, aby mu poskytl větší plochu povrchu. To je však věcí vkusu, protože někteří lidé budou raději používat vyhrazená tlačítka myši než integrovaná tlačítka.

Trackpad modelu 250 G7 vytváří hlasitou akustickou zpětnou vazbu

Vyhrazená tlačítka myši mají nápadně krátký zdvih a ostré tlakové body. Ten však vytváří nepříjemně hlasitou akustickou zpětnou vazbu a způsobuje, že tlačítka působí levně.

Displej – kde 250 G7 zaostává nejvíce

Největší kritikou u modelu 250 G6 bylo použití panelu TN, který by měl dnes už pouze figurovat v historických knihách s jejich špatnými úhly pohledu a nízkým kontrastním poměrem. Bohužel to samé platí pro model 250 G7, který společnost HP vybavila stejným panelem BOE0687.

Displej notebooku HP 250 G7 je jeho největší slabinou

Panel funguje alespoň ve vysokém rozlišení Full HD, ale barvy budou vypadat vybledlé těm, kteří jsou zvyklí na panely IPS. Displej je opravdu čitelný, když se na něj díváte přímo. Při pohledu ze strany zůstane obsah téměř čitelný, ale obrazovka je v ostrém nebo šikmém úhlu pohledu nepoužitelná. A co je horší, displej dokonce vypadá rozmazaně při optimálních úhlech pohledu.

Panel notebooku je také poměrně tmavý. I když je přibližně o 13% jasnější než u modelu 250 G6, je o 18% až 30% tmavší než displeje v jiných srovnávacích zařízeních. Model 250 G7 dosahuje průměrného maximálního jasu 205 cd / m², což je příliš slabé i ve světlé místnosti. Jedinou výhodou panelu je, že je z 88 % rovnoměrně osvětlený, což je vyrovnanější než jiná zařízení.

Je zklamáním, že 250 G7 používá PWM (pulzně šířkovou modulaci, více informací na Wikipedii) k regulaci jasu displeje, což může u některých lidí způsobit namáhání očí a bolesti hlavy. Frekvence PWM by měla být pro většinu lidí nepostřehnutelná, ale pro ty, kteří jsou citliví na PWM, by stále mohla způsobovat problémy.

Panel notebooku má matný povrch, který pomáhá omezit některé odrazy. Displej je však snadno ohromen slunečním zářením nebo ve světlé místnosti kvůli jeho slabému maximálnímu jasu a kontrastnímu poměru.

Výkon

Společnost HP navrhla notebook 250 G7 jako přenosný kancelářský notebook. Nicméně je to dobře vybavené zařízení, které zvládne většinu úkolů díky čtyřjádrovému procesoru Intel Core i5-8265U, 8 GB RAM a NVMe SSD. Tyto tři komponenty poskytují hladký výkon systému a umožňují otevírání programů bez váhání. S náročnými úkoly, jako je například editace videa, může mít notebook problém, protože postrádá vyhrazené GPU.

Společnost HP bohužel vybavuje zařízení pouze jedním slotem SO-DIMM, což omezuje provoz 250 G7 na provoz v režimu jednoho kanálu. I když byste teoreticky mohli zařízení vybavit až 32 GB RAM, nemůže plně využít jeho integrovaného GPU, což by vyžadovalo povolení dvoukanálového režimu.

Herní vlastnosti

Grafická karta UHD Graphics 620 je vhodná pro hraní některých starších a jednodušších her, ale složité moderní tituly jako Zaklínač 3 jsou vyloučeny. Hry jako BioShock Infinite a Rocket League zvládá notebook hladce s minimální grafikou v 720p.

Reproduktory

250 G7 má stereo reproduktory, které jsou umístěny pod mřížkou nad klávesnicí. Vysoké frekvence převládají nad veškerým zvukem, který reproduktory reprodukují, zatímco basové tóny chybí, což je běžná vlastnost většiny notebooků v této cenové kategorii.

Pro lepší zážitek z poslechu je vhodné používat sluchátka nebo externí reproduktory. Podívejte se na naše recenze AV médií zde.

Výdrž baterie

HP 250 G7 má 41 Wh baterii, která je pro notebook o velikosti 15,6 palce poměrně malá. Systém může prodloužit výdrž téměř na 14 hodin s displejem při minimálním jasu a provozu v letadlovém režimu. Při běžném používání má 250 G7 poměrně nízkou životnost baterie. Pokud pracujete den mimo kancelář, doporučujeme vzít si nabíječku.

Verdikt

product-image

HP 250 G7 6BP25EA

7.8

Cenově výhodný kancelářský notebook, který je v některých oblastech velmi dobře vybaven. Určité kompromisy od notebooku základní série HP lze očekávat - zejména v oblasti kvality displeje.

Klady
  • Cena
  • Kompaktnost
  • Klávesnice
  • Rychlé SSD
  • Solidní výkon
Zápory
  • Zastaralé porty
  • Malý trackpad
  • Hlasité chlazení (ventilátor)
  • TN Displej

Podobné články

Komentáře

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *