
Dell G3 15 Gaming
Pokud chcete levný herní notebook, který je se svou váhou a rozměry vhodný i pro cestování, Dell G3 15 je dobrým kandidátem.
Klady
- Výkon za dobré peníze
- Tenký a lehký herní notebook
Zápory
- Horší kvalita sestavení ve srovnání s Dell G5
- Barvy displeje by mohly být lepší
G3 15 je vstupním bodem společnosti Dell pro herní notebooky, přinejmenším pro ty, které nejsou označeny Alienware. G3 je sice nižší řada než dražší G5, nicméně G3 má mnoho podobných komponentů jako jeho dražší kolega. S touto levnější řadou tak můžete víceméně dosáhnout stejné konfigurace a podobného výkonu za méně peněz, i když design není tak robustní a nepůsobí draze. Opravdu za to stojí? Více v naší recenzi.
Parametry notebooku Dell G3 15
Displej | 15,6 palců, rozlišení 1 920 x 1 080 |
---|---|
Procesor | 2,4GHz Intel Core i5-9300H |
RAM | 8GB DDR4 SDRAM 2667MHz |
Grafická karta | 4GB Nvidia GeForce GTX 1650 |
Úložiště | 128GB SSD + 1TB HDD |
Připojení | 802.11ac WiFi, Bluetooth 5.0 |
Operační systém | Windows 10 Home (64-bit) |
Design
Novější procesory Intel a Nvidia vyžadují méně chlazení než jejich staré čipy, což výrobcům umožňuje vyrábět tenčí a lehčí herní notebooky. Tak tomu je i v případě počítače Dell G3 15, který vypadá jako ultrabook. G3 váží 2,5 kilogramu a je široký 2,16 cm, což je méně než dražší G5 a jiné notebooky ve stejné třídě.
Vypadá jako klasický černý notebook

Tenčí rámy na bocích 15,6 palcového displeje s Full HD rozlišením pomáhají snížit celkovou stopu G3 a dodávají mu moderní vzhled. Displej je slušný a opět mnohem lepší než to, co byste v této cenové kategorii očekávali. Stále je to nicméně jedna ze slabin notebooku. Je-li zapojen, je velmi jasný, ale při odpojení od nabíječky se displej ztmaví a barvy obrazovky jsou méně výrazné. Přestože má notebook vestavěný slot na SD kartu, nedoporučujeme ho pro profesionální práci s fotografiemi právě kvůli jeho displeji. Na druhou stranu s plnohodnotným HDMI portem a USB-C vstupem můžete snadno připojit externí displej.
Výkon
Dell G3 15 běží na deváté generaci procesoru Intel Core i5-9300H a na GeForce GTX 1650 od Nvidie. Čip Intel nepřinesl výrazné zlepšení ve srovnání s osmou generací. I když je hezké mít nejnovější generaci CPU, výrazné zvýšení výkonu nezaznamenáte. Výhody GTX 1650 jsou trochu znatelnější a poskytují lepší snímkové frekvence (fps) než starší GTX 1050 Ti za přibližně stejnou cenu.
S GTX 1650 se pravděpodobně nedostanete při hraní náročných her s rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů na 60 snímků za sekundu. Dosáhnout více než 30 snímků za sekundu pro současné tituly je však možné. Pokud chcete mít dostatečný výkon pro nadcházející hry, je vhodné zvážit G5 nebo jiný herní notebook s alespoň GTX 1660 Ti nebo ideálně GeForce RTX 2060. Mezi G3 a G5 není velký cenový rozdíl. G3 je tenčí a lehčí než G5 a jeho design je také o něco méně „gamerský“.
Když notebook používáte například k sledování Netflixu, je prakticky tichý. Umístění ventilátorů brání tomu, aby se na vaše nohy dostalo přebytečné teplo. To znamená, že pokud jste někdo, kdo hraje na dlouhé sezení, všimnete si, že se horní část nad klávesnicí trochu zahřívá.
Stejně jako v případě dřívějších notebooků Dell řady G, i tento je dodáván s předinstalovaným Alienware Command Center. Odtud můžete přizpůsobit požadovaný výkon dle jednotlivých her. Můžete také sledovat teplotu a využití CPU, GPU a RAM. Zároveň si můžete přizpůsobit chlazení.
Baterie
Je známým faktem, že herní notebooky mají obvykle slabší výdrž baterie. Dell G3 3590 není výjimkou. Při procházení webu a vydrží baterie téměř 4 hodiny výdrže baterie, zatímco při maximálním využívání počítejte s výdrží něco málo přes hodinu. Jinými slovy s sebou budete muset téměř vždy mít nabíječku.
Závěr: Dell G3 15
Nová generace G3 15 je skvělým osvěžením již tak působivého a cenově dostupného herního notebooku. Má solidní výkon a poměrně dobrou výdrž baterie. Pokud hledáte levný herní notebook, ale nechcete dělat kompromisy u displeje, vyberte si model G5. Nabízí stejný výkon, mírně lepší výdrž baterie a mnohem lepší displej. G3 15 je levným herním notebookem, který nicméně stojí za zvážení pokud máte omezený rozpočet.
Komentáře