Audio & Video

AirPods 1 vs. AirPods 2: Jaký je rozdíl?

0
Airpods 1 vs Airpods 2

Rozdíly mezi AirPods 2 a AirPods jsou malé a v některých ohledech se vůbec neliší (například barva a design). Kvůli minimálním změnám mezi generacemi je rozhodování o tom co koupit ještě náročnější. Měli byste upgradovat z první generace? A měli byste si koupit bezdrátové nabíjecí pouzdro? Pojďme se na to podívat.

Airpods první generace

Airpods Srovnání Generací

Sluchátka AirPods první generace zdokonalila automatické připojení k jakémukoli zařízení Apple. Přepínání mezi zařízeními je automatické.

Airpods druhé generace

Airpods Srovnání Generací

AirPods druhé generace jsou mírným zlepšením oproti první generaci s lepší kvalitou reproduktoru a mikrofonu, delší dobou výdrží baterie a podporou hlasem Siri aktivovaného hlasem.

Airpods 1 vs. Airpods 2

Airpods 1Airpods 2
Airpods první a druhé generace
Airpods první a druhé generace
Výdrž baterie (volání)2 hodiny3 hodiny
Výdrž baterie (hudba)5 hodin5 hodin
ChipsetW1H1
Verze Bluetooth4.25.0
Připojení Siridvojitým klepnutím aktivujeteaktivováno hlasem nebo dvojitým klepnutím
Bezdrátové nabíjenís nákupem bezdrátového nabíjecího pouzdras bezdrátovým nabíjecím pouzdrem
Požadavky na systém iOSiOS 10 nebo novějšíiOS 12.2 nebo novější
Systémové požadavky watchOSwatchOS 3 nebo novějšíwatchOS 5.2 nebo novější
Požadavky na systém macOSmacOS High Sierra nebo novějšímacOS 10.14.4 nebo novější
Tabulka: srovnání generací AirPods

V čem je druhá generace lepší?

  • Aktivace Siri hlasem
  • Stejná cena jako první generace
  • Lepší reproduktory a mikrofon
  • Až 2krát rychlejší přepínání mezi zařízeními
  • Další hodina hovoru navíc
  • O 30% nižší latence

Vyplatí se upgrade na 2. generaci Airpods?

Krátká odpověď zní ne. Největší aktualizací AirPods 2 ve srovnání s původní verzí sluchátek je čipová sada H1 (která má několik výhod), delší doba hovoru a podpora hlasem aktivovaného Siri. Změny nejsou tak významné. Přinejmenším nestačí na to, abychom vám doporučili upgradovat z vašich AirPodů první generace.

Navíc Apple vůbec nezměnil vzhled AirPodů oproti první generaci. Mají stejné umístění reproduktorů a přichází pouze v bílé barvě. Je nicméně několiv věcí, které byste měli zvážit, než učiníte konečné rozhodnutí.

Chipset H1 je oproti W1 významné zlepšení

Série chipsetů „W“ se zaměřuje na připojení Bluetooth a Wi-Fi a používá se v různých bezdrátových sluchátkách, jako je Beats, nebo v řadě Apple Watch.

Zcela nová řada „H“ je chipset společnosti Apple zaměřený na sluchátka. Je navržen tak, aby poskytoval rychlejší připojení, kvalitnější zvuk a nižší latenci pro věci, jako je hraní her.

Chipset H1 oproti chipsetu W1 zlepšuje sluchátka následovně:

  • Až o 50% delší doba hovoru
  • 2krát rychlejší přepínání mezi zařízeními
  • Rychlejší připojení k telefonním hovorům
  • Silnější konektivita
  • O 30% nižší latence pro hraní her
  • Podpora hlasem aktivovaného Siri

Pokud vám u první generace vadí, že přepnutí AirPodů z iPhonu na Mac může trvat příliš dlouho, může upgrade začít dávat smysl. Pokud jste hráli Fortnight na svém iPhone s AirPods a obratem jste je hodili do koše kvůli špatné latenci, měli byste přemýšlet o upgradu z první na druhou generaci.

Lepší zážitek z telefonního hovoru

Díky čipu H1 má AirPods 2 delší výdrž než jeho předchůdce. Apple dokonce uvádí až o 50 % více.

Chipset H1 také zlepšuje jak rychle se připojíte k příchozímu telefonnímu hovoru z poslechu jiné formy zvuku. Dle výrobce je připojení až 1,5krát rychlejší. Může se to zdát jako malé zlepšení, ale pokud se obvykle setkáte se slovy „Haló? Haló? Haló?“ pokaždé, když zvednete telefon, můžete pomocí AirPods druhé generace eliminovat jeden a půl z těchto pozdravů.

Apple také vylepšil zvukovou a hlasovou kvalitu AirPodů druhé generace. Nejen, že budete lépe slyšet své telefonní konverzace, ale také budete lépe znít lidem, se kterými telefonujete.

Aktivace hlasem Siri vs. aktivace dvojitým klepnutím

Chcete-li aktivovat Siri na AirPods první generace, dvakrát klepněte na levé nebo pravé sluchátko. Aktivace trvá několik sekund. Bohužel je snadné omylem poklepat na sluchátko, zatímco si ho dáváte do ucha. Navíc je těžké si vzpomenout, ke kterému sluchátku jste Siri přiřadili (pokud jste k tomu druhému přiřadili něco jiného, ​​například Přehrát / Pozastavit).

S AirPods 2 můžete aktivovat Siri hlasem. Stejně jako u iPhonu, Apple Watch a HomePodu si pozornost virtuálního asistenta získá výraz „Hey, Siri“. I když tato funkce není dostatečným důvodem k upgradu z první generace, může to být pro některé osoby významná funkce. Například lidé se zdravotním postižením by mohli mít velký užitek z možnosti aktivovat Siri, aniž by museli natáhnout ruku a poklepat na sluchátko.

Měli byste si koupit AirPods 2 s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem?

Pokud jste si nikdy nekoupili AirPody a jste připraveni udělat tento krok, pravděpodobně byste se měli rozhodnout pro druhou generaci. Další otázkou však je, zda-li byste měli utratit dalších tisíc korun a upgradovat na druhou generaci s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem.

Vlastníte bezdrátovou nabíječku? Pokud ano, může být pouzdro s bezdrátovým nabíjením užitečný upgrade. Mimochodem, Apple prodává bezdrátové nabíjecí pouzdro samostatně a je kompatibilní s AirPods první i druhé generace.

Závěr

Pokud kupujete AirPods poprvé, druhá generace je jasnou volbou. Má lepší kvalitu a konektivitu, hlasově aktivovanou podporu Siri a stojí stejně jako AirPods první generace. Pokud ale již první generaci máte, pak pečlivě zvažte zda-li výše uvedené důvody jsou důvodem k upgradu.

Komentáře

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *