PC & Software

Recenze Acer Nitro 5: Herní výkon za rozumnou cenu

0
7.9

Acer Nitro 5

Acer Nitro 5 je skvělý laptop s vynikajícím herním výkonem za velmi příznivou cenu.

Klady
  • Acer Nitro 5 je solidně nakonfigurovaný herní notebook vzhledem k jeho nízké ceně. Můžete snadno rozšířit jeho paměť či úložiště. Má bohatý sortiment portů, včetně USB 3.1 Type-C.
Zápory
  • Kvalita materiálů notebooku není nejlepší a někteří uživatelé mohou být zklamaní barvami displeje.

Utratit před pár lety méně než 20 tisíc za herní notebook vás nedostalo příliš daleko. Jistě, mohli byste přikoupit diskrétní grafiku, ale notebook by byl stále poddimenzován do té míry, že byste si nemohli užít hraní nejnovějších her. Acer Nitro 5 je důkazem toho, že tyto dny jsou již za námi.

I když je určitě možné utratit více peněz za dražší notebook, Nitro 5 je s grafikami Nvidia GeForce GTX 1050 nebo 1050Ti dostatečně výkonný pro současné hry ve středním či vyšším nastavení detailů. To je spousta výkonu za málo peněz (stejně jako většina herních notebooků dnes).

Tento 15,6 palcový notebook debutoval o něco více než před rokem, ale Acer ho stále udržuje v čerstvosti díky novým procesorům Intel a AMD. Konfigurace s procesory sedmé generace společnosti Intel je stále možné koupit, ale novější zařížení nabízí procesory Intel Core i5-8300H osmé generace nebo AMD FX-9830P.

Nenápadný vzhled

Vzhled Nitro 5 je pro herní notebook trochu podhodnocený – nemá žádné velké emblémy ani vícebarevné LED diody, ale jeho stylizované chladicí otvory a červená zářící klávesnice jsou dostačující na to, aby jej nebylo možné zaměnit za pracovní notebook. Klávesnice je prostorná s uspokojivým pocitem na dotek a s červeným podsvícením. K dispozici je také malá číselná klávesnice.

Notebook Acer Nitro 5
Acer Nitro 5 působí nenápadně vedle jiných herních notebooků

Touchpad je dokonalý: je hladký, citlivý a podporuje všechna multi-touch gesta Windows 10. Je to však clickpad, takže neexistují žádná diskrétní levá a pravá tlačítka myši.

Při tloušťce 2,8 cm a 2,7 kilogramech není Nitro 5 určen primárně pro dlouhé cestování. Pokud notebook považujete za náhradu stolního počítače, měli byste být velmi spokojeni s jeho nabídkou portů:

  • USB 3.1 Type-C (Gen 1)
  • Dva USB 2.0
  • Jeden USB 3.0
  • Slot na SD kartu
  • HDMI výstup
  • Kombinovaný jack pro sluchátka / mikrofon
  • Gigabitový Ethernet

Acer Nitro 5 nedisponuje vestavěnou optickou jednotkou, ale možností je připojení externí jednotky spolu s klávesnicí, myší a externím displejem. Panel Acer s Full HD IPS displejem nabízí dobré sledování pod různými úhly, i když jeho barvy vypadají poněkud tlumeně. Vzhledem k ceně laptopu to lze prominout.

Výdrž baterie

Výdrž baterie Acer Nitro 5 je překvapivě velmi dobrá vzhledem k jeho ceně. Herní notebooky jsou obecně proslulé špatnou výdrží baterie a nepřekvapuje nás, že notebook vydržel jen 3 hodiny a 20 minut, když jsme provedli test baterie koukáním na filmy na 50% jasu. Nitro 5 má v kategorii herních notebooků poměrně solidní výdrž baterie.

Chlazení

Snad jednou z nejlepších věcí na Acer Nitro 5 je jeho systém chlazení se dvěma ventilátory, jehož větrací otvory jsou umístěny v zadní části notebooku. Je to hlasité, ale není to k nevydržení.

Navíc je chlazení do určité míry přizpůsobitelné pomocí softwaru NitroSense od společnosti Acer, který můžete použít k úpravě rychlostí ventilátoru pro CPU i GPU. Můžete jej také použít k aktivaci funkce CoolBoost, která zvyšuje maximální rychlost ventilátorů při náročném používání.

Parametry notebooku

Displej15.6 palců, rozlišení 1 920 x 1 080
Procesor2,3GHz Intel Core i5-8300H
RAM8GB DDR4 SDRAM 2.660MHz
Grafická karta4GB Nvidia GeForce GTX 1050Ti
Úložiště256GB PCIe SSD
Bezdrátové připojení802.11ac WiFi, Bluetooth 4.1
OSWindow 10 Home (64-bit)

Závěr: Acer Nitro 5 je skvělý pro začínající hráče

Acer Nitro 5 asi nebude notebookem vašich snů, jelikož nemá dostatečný výkon pro nejnáročnější hry na trhu. I tak ale zvládne řadu nových her bez větších problémů. Pojďme ale být spravedlivý: většinou dostanete to, za co zaplatíte. S touto cenovkou nemůžete chtít hodně, zejména pokud jde o počítače.

Pokud jste hardcorový hráč s náročnými požadavky, podívejte se jinde. Ale pokud máte nízký rozpočet – nebo jen začínáte hrát na PC – a jste ochotni udělat kompromis v několika věcech, Nitro 5 je určitě možnost, která stojí za zvážení.

Komentáře

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *